Około 60 tysięcy miesięcznie zarabia Donald Tusk na stanowisku przewodniczącego rady europejskiej. Zarabia on około 15 tysięcy złotych mniej, niż sam Donald Trump.
Na konto prezydenta naszego kraju wpływa zaś nieco ponad 14 tysięcy złotych.

Poza co miesięczną pensją, prezydentowi należy zapewnić lokal na okres trwania prezydentury, ochronę i transport. Poza tym prezydentowi, który ukończył kadencję przyznawane jest uposażenie o wartości 75% wynagrodzenia zasadniczego.
Bronisław Komorowski, czy Lech Wałęsa otrzymują na rękę około 6, 5 tysiąca złotych.

Czas na zmiany. precz z politykami!

Premier Polski zarabia netto 14 tysięcy złotych. Po około 14, 5 tysiąca złotych zarabia marszałek sejmu, oraz marszałek senatu.
Beata Szydło i Piotr Gliński zarabiają za to 12 tysięcy złotych na czysto.
W granicach 9-13 tysięcy złotych zarabiają polscy ministrowie.

Wynagrodzenia najważniejszych osób w państwie regulowane są przez odpowiednie ustawy, składają się one z wynagrodzenia zasadniczego i dodatków.
Tak zwane diety polskich posłów są wolne od podatku dochodowego, więc parlamentarzyści praktycznie nie płacą od nich podatku.
Parlamentarzystom przysługują także dodatki w wysokości 35% podstawy, za pełnienie funkcji w komisjach i podkomisjach. Ponadto otrzymują oni ponad 14 tysięcy złotych na prowadzenie swoich biur.

Europosłowie otrzymują comiesięczne wynagrodzenie w wysokości 28 tysięcy złotych netto, oraz dietę w wysokości 1, 3 tysiąca złotych, za każdy dzień pracy.

Zarobki polityków od zawsze budzą w nas silne emocje.
Chociaż kwoty mogą nam się wydawać niebotyczne, to na tle innych polityków z zagranicy, Polacy zarabiają raczej średnio.